Anonim
🏅 История олимпийских игр за 3 минуты! [ ted ed на русском ]
Відеоролик: 🏅 История олимпийских игр за 3 минуты! [ ted ed на русском ]

6 квітня 1896 року в Афінах, Греція, проводяться перші сучасні Олімпійські ігри, в яких беруть участь спортсмени з 14 країн.

Міжнародний олімпійський комітет вперше зібрався в Парижі в червні 1894 р. І обрав Грецію місцем вступної сучасної олімпіади. Вважається, що античні ігри зародилися в 776 році до н.е. в Олімпії, Греція, де спортсмени змагалися в одному заході: гонці пішки. З роками додавались інші події, зокрема перегони на колісницях, бокс, боротьба та п'ятиборство. Учасники, які всі були молодими людьми з грецьких міст-держав та колоній, часто боролися з ним, як спосіб відсвяткувати людське тіло, а переможці отримували оливкові гілки. Вважається, що остання давня Олімпіада відбулася в 393 році.

На першій сучасній Олімпіаді в 43 змаганнях змагалися 241 спортсменка (а не жінки), що представляли 14 країн. Американець Джеймс Конноллі став першим сучасним олімпійським чемпіоном, коли він виграв потрійний стрибок у день відкриття Ігор. За свої досягнення йому нагороджено срібну медаль та оливкову гілку. Пізніше Конноллі фінішував другим у змаганнях у високій стрибці та зайняв третє місце у стрибку в довжину.

Найбільша кількість спортсменів брали участь у Франції, Великобританії, Німеччині та Греції. Тим не менш, США взяли додому найбільш перше місце в будь-якій країні (11), а потім Греція (10) та Німеччина (6). За всіма словами, Америка посіла перше, друге чи третє місце у 20 змаганнях, тоді як Греція забила 46 змагань, а Німеччина - 13 змагань. На радість натовпу рідного міста, грецький бігун Спиридон Луї виграв марафон. Перша олімпіада закрилася 15 квітня 1896 року.

Друга олімпіада була проведена в Парижі в 1900 році, де в 95 змаганнях змагалися 997 спортсменів (22 з них жінки) з 24 країн. США вперше приймав Олімпіаду в 1904 році в Сент-Луїсі. Третя олімпіада вперше відзначила золоті, срібні та бронзові медалі, які отримали перше, друге та третє місце.

Починаючи з 1992 року, літні та зимові ігри, які традиційно проводилися в один і той же рік кожні чотири роки, проходили один від одного на два роки. Літні ігри повернулися до Афін у 2019 році, у 301 заходах взяли участь 10 625 спортсменів (4 329 жінок та 6 296 чоловіків) з 201 країни.

Червона ляка

Peter Berry

Травень 2024

У міру посилення холодної війни між Радянським Союзом та США в кінці 40-х - початку 50-х років минулого століття, істерія щодо сприйнятої комуністами в США загрози стала відомою як "Червона ляка&...

29 червня 1956 р. Президент Дуайт Ейзенхауер підписав Закон про автодороги з федеральною допомогою 1956 року. Законопроектом було створено 41 000 миль "Національна система міждержавних і оборонни...